Amerika Hakkında Kısa Bilgiler

Amerikada Üniversite - Amerika Hakkında

Amerika Birleşik Devletleri ormanları, çölleri, dağları, yüksek düzlükleri ve verimli ovaları ile çeşitli özellikleri bulunan dünyanın en büyük ülkelerinden biridir. Kıta üzerinde bulunan Amerika Birleşik Devletleri, doğuda Atlas Okyanusundan  batıda Büyük Okyanus’a kadar 4.500 km genişliğindedir. Kuzey sınırını Kanada, güneyini ise Meksika körfezi çevirmektedir. Saatte 96 km hızla giden bir tren, ülkenin bir ucundan öbür ucuna 48 saatten fazla bir zamanda varabilir. Alaska ve Hawai’yi de içine alan ABD’nin 9 milyon kilometrekareden fazla yüzölçümü vardır. Alaska, Kanada’nın kuzeybatısındadır. Hawai ise, Büyük Okyanus'da olup, kıta üzerindeki ABD’nden 3.200 kilometre uzaklıktadır. Alaska 50 eyaletin içinde yüzölçümü en fazla olanıdır. Ülkenin güney tarafında bulunan Teksas ikinci gelmektedir. Teksas başlı başına Fransa’dan büyüktür. Alaska ise Teksas tan iki kat daha geniştir.

Ülkenin Dikkat Çeken Özellikleri : Herkese uygun ödeme seçenekleri, uygun yaşam masrafları, yüksek eğitim kalitesi ve öoğu üniversitesinde YÖK denkliği vardır, Üniversite giriş sınavı şartı yoktur, Kampüslerde çalışma izini verilmektedir.

Türkiye’ye uçak ile uzaklığı : Doğu kıyısına yaklaşık 8 saat, Batı kıyısına yaklaşık 12 saat.

Popüler Şehirleri : New York City, Chicago, Boston, Washington, San Francisco, Los Angeles

Ülkede Toplam Kaç Üniversite ve Community College Var : Toplam 5758 yüksek öğrenim kurumu vardır

En Yoğun Uluslararası Öğrenci Topluluğu : Hindistan, Güney Kore, Kanada, Japonya

Uluslararası Öğrencilerin Çalışma İmkanı : Var, yabancı öğrenciler kampüs içerisinde yarım zamanlı çalışabilirler.

Mezuniyet Sonrası Çalışma İmkanı : Var, Amerika’ da lisans veya yüksek lisans mezunu olan her yabancı öğrenciye, 1 yıl çalışma ve oturum izni verilmektedir.

Başkent : Washington D.C.

Nüfus : 308,831,000

Para Birimi : Amerikan doları (USD)

Ana Dili : İngilizce

Devletin Yönetim Şekli : Federal Birlik.


© Copyright | Poseidon Yurtdışı Eğitim | All rights reserved.